Scroll to top

KTO SME

Sme jediný český výrobca kapilárnych rohoží s tradíciou cez 23 rokov v odbore PP-R. Hlavnými činnosťami sú vývoj, konštruovanie, výroba, projekcia a montáž alternatívnych zdrojov energie, energeticky úsporné riešenia udržiavania celoročnej tepelnej pohody v budovách.

1990 INSTAPLAST Praha a.s.
dnešný Pipelife Czech s.r.o.

V roku 2009 sa spoločnosť Instaplast Praha a.s. spojila s firmou Pipelife Czech s.r.o. S menom Instaplast sa v dnešnej dobe spája predovšetkým výroba plastového potrubného systému Instaplast PP-R pre vodu a vykurovanie.
– Výroba plastového potrubného systému PP-R
– Výroba vnútorného odpadového systému HT
– Veľkoobchodná činnosť v oblasti voda – kúrenie – plyn

2011 INFRACLIMA s.r.o.

Dlhoročné skúsenosti a expanzia z dôvodu dopytu predurčili technológiu INFRACLIMA k úspechu. Inovatívny systém sa stal od roku 2011 dostupný aj na Slovensku s kompletnými službami: výroba, projektovanie, dodávka materiálov, realizácia diela, servis. Úspech na seba nenechal dlho čakať. Už o rok neskôr získal moderný systém INFRACLIMA na Slovensku ocenenie ministra hospodárstva ako Inovatívny čin roka 2011.

2008 Michal Rybář – INFRACLIMA

V roku 2008 sa spoločnosť zamerala na vývoj a výskum v oblasti úspor energií a tepelnej pohody a zdravého bývania. Začala ako jediný český výrobca na trhu s výrobou kapilárnych rohoží a s aplikáciou nízkoenergetického systému INFRACLIMA využívajúceho obnoviteľné zdroje energie. V tomto roku začala spoločnosť veľkoobchodnú činnosť v oblasti energeticky úsporných systémov. Kapilárne rohože a priekopnícky systém INFRACLIMA získal v Českej republike mnoho ocenení na výstavách a odborných konferenciách.